Zúčastnili sme sa otvorenia zámockého hotela.

31.5.2016 bol slávnostne otvorený zámocký hotel Galicia Nueva v Haliči a my sme boli pri tom. Pri osobnej návšteve našej školy riaditeľ hotela Ing. Radoslav Grega nás požiadal o výpomoc pri obsluhe a tak päť žiačok odboru hotelová akadémia s majsterkou Mgr. Helenou Hájekovou predviedli svoje zručnosti. A aké sú ich dojmy?

„Keď sme prišli do zámku, tie priestory boli jednoducho nádherné, s otvorenými ústami sme pozerali na tie nástenné maľby a tú mramorovú dlažbu a stĺpy, presklený vestibul. Krajší hotel sme ešte nevideli. Príjemný personál, riaditeľ a tak isto aj pani prevádzkarka boli na nás veľmi milí . Určili sme si svoje územie . Každý mal svoje miesto, kde podával jedlá a nápoje hosťom a samozrejme všetci naraz na povel. Ako prípitok sa podávalo Prosecco, menu bolo štvorchodové, ku dvom hlavným jedlám a dezertu sa podávalo víno biele a červené. Hosťom všetko chutilo a odchádzali najedení a spokojní. Keď sme odchádzali, poďakovali nám za výpomoc a pekne sa na nás usmiali. Bol to pre nás skvelý zážitok a vynikajúca skúsenosť do budúcnosti. Ďakujeme hlavne našej škole, že nám umožnila zúčastniť sa takého podujatia a byť súčasťou novootvoreného krásneho zámku v Haliči. Veľmi sa nám tam páčilo a vyskúšali sme zas niečo nové.“

Bianka Záhorská, Barbara Gembická, Slávka Balogová, Cyntia Salaiová, Bianka Hanková